Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Кафедра філології

Дата: 9 грудня 2016 о 19:08, Оновлено 12 вересня 2018 о 17:06
Автор: Дележа А. Я.

Діяльність викладачів кафедри філології київської гімназії № 290 спрямована на вирішення комплексу завдань:

• формування усвідомленого ставлення до мови як інтелектуальної, духовної, моральної і культурної цінності;
• всебічний розвиток особистості дитини;
• прагнення до творчого осягнення мистецтва слова.
• створення умов для реалізації творчих здібностей, уподобань та допрофесійної підготовки молоді;
• забезпечення фундаментальної освітньої підготовки;
• залучення учнів до дослідницько-пошукової та наукової діяльності.

На кафедрі філології гімназії № 290 працюють:

• Байдалова Юлія Іванівна - вчитель зарубіжної літератури, вища категорія, вчитель-методист;
• Бугаєнко Олена Миколаївна - вчитель української мови та літератури, вища категорія, вчитель-методист;

• Голя Вікторія Олегівна - вчитель української мови та літератури, вища категорія;
• Громадська Віра Михайлівна - вчитель української мови, вища категорія, вчитель-методист;
• Гульназарова Джульєтта Арутюнівна - вчитель російської мови, вища категорія, старший учитель;
• Дележа Альбіна Ярославівна - вчитель української мови та літератури, ІІ категорія;
• Дроздовський Дмитро Ігорович - старший учитель української мови та літератури, кандидат філологічних наук;
• Єгоричева Юлія Миколаївна - вчитель української мови та літератури, спеціаліст;
• Лівшиц Наталія Володимирівна - вчитель зарубіжної літератури, вища категорія;
• Петруньок Галина Павлвіна - вчитель української мови та літератури, вища категорія;
• Россихіна Ольга Михайлівна - вчитель української мови, вища категорія, вчитель-методист;
• Секіріна Валентина Миколаївна - вчитель зарубіжної літератури, вища категорія, вчитель-методист;
• Середа Лариса Василівна - вчитель української мови та літератури, ІІ категорія.

Прометеєве серце педагога...

Думка про те, що уроки мови та літератури вирізняються з-поміж інших шкільних занять, не потребує доказів. Адже філологічні дисципліни виконують головну роль у формуванні світогляду, характеру й особистісних якостей та естетичних смаків учнів.

Немає учителя, який, ідучи на урок, щоразу не задумувався б над тим, як побудувати свою роботу так, щоб традиційний навчальний матеріал не пройшов повз свідомість учнів, а залишив в кожному із них ще одну часточку знань із тієї бездонної скарбниці, яку приберегло для нас життя. Класична педагогіка сверджує – “Смертельний гріх вчителя – бути нудним”.

Щоб кожний урок був ефективним, кафедра філології дотримується таких правил:

• забезпечити розуміння учнями потреби в конкретних знаннях, перспективи їх застосування;
• формувати в учнів пізнавальні мотиви навчання;
• залучити кожного вихованця до активної пізнавальної діяльності, всіляко заохочуючи щонайменші успіхи;
• створити умови для застосування отриманих знань на практиці;
• навчити учнів аргументувати власні судження стосовно засвоюваного навчального матеріалу;
• зважати на індивідуальні можливості учнів, їх пізнавальні інтереси;
• широко використовувати різноманітні новітні технології і засоби оволодіння знаннями.

Ще одним важливим правилом в діяльності кафедри філології гімназії № 290 є проведення позакласної роботи, безпосередньо пов’язаної з предметами української мови, літератури та світової літератури. Щороку в гімназії проводяться вікторини, літературні вечори, присвячені різним письменникам, конкурси читців поезії, зокрема, Тараса Григоровича Шевченка.

Гарною традицією стало написання Всеукраїнського радіодиктанту, який проводиться в межах святкування Дня української мови та писемності.

Тематичні екскурсії

Важливе місце у практиці кафедри посідає проведення навчальних тематичних екскурсій, адже навчальна екскурсія — це форма роботи, спрямована на вивчення учнями при керівній ролі вчителя певних явищ, процесів, предметів через безпосереднє їх сприймання і спостереження в конкретному середовищі. Завдання екскурсій полягають у збагаченні знань учнів, встановленні зв’язків теорії з практикою, розвиткові творчих здібностей учнів, їх спостережливості, естетичних смаків та актуалізації пізнавальних інтересів. Щороку учні гімназії неодноразово відвідують музеї, театри та виставки.

Парад МАНівських робіт

Показником результативності роботи кафедри філології є призові місця учнів на різних етапах олімпіад з української мови та літератури, світової літератури, перемоги у найрізноманітніших конкурсах, турнірах, а також призові місця в конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт МАН

Публікації кафедри

Ефективність роботи кафедри засвідчують публікації у фахових виданнях України:

Світлячки учнівської творчості

Проблема розвитку дитячих творчих здібностей є досить актуальною в сучасному житті. Дослідження дозволяють відзначити необхідність та можливість розвитку мовленнєвих творчих здібностей вже зі шкільного віку.

Дитинство передусім шкільне - єдиний період життя, коли творчість може стати універсальним і природним способом буття людини. Численні наукові дослідження різних часів свідчать про безкрайні креативні можливості дитинства, тому провідна психолого–педагогічна проблема виявляється в тому, щоб створити ці сприятливі умови стимулювання і спрямування розвитку особистості.

Мовлення акумулює життєдайну творчу енергію дитини, це стимул, засіб і показник її фізичного психічного і духовного розквіту, розквіту творчих здібностей, максимальної реалізації природних можливостей. Тож одним із наголовніших завдань кафедри філології є виявлення та розвиток таких здібностей у дітей.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.