Сприяти безпечному та здоровому навчальному простору - це першочергове завдання нашої гімназії. Ми віримо, що наші учні потребують впорядкованого та комфортного навчального середовища, в якому дисципліна є невід'ємною складовою. Саме з цією метою, у співпраці з учнями та батьківською громадою, були розроблені шкільні правила, що ґрунтуються на ввічливості, толерантності, відповідальності та особистій безпеці. Дотримання шкільних правил та повага один до одного гарантує лише користь від навчального процесу та перебування у гімназії в позаурочний час.
Учням гімназії № 290 слід дотримуватися правил поведінки та поважати цінності та традиції свого навчального закладу.
Учні гімназії мають бути ввічливими, відповідальними за свої дії та вчинки, толерантними та дисциплінованими.
Учням слід бути пунктуальними та не запізнюватися на уроки та позакласні заходи без поважних причин.
Учні мають поважати шкільну власність та дбати про належний стан шкільного майна.
Регулярність відвідування уроків є важливою умовою успішного навчального процесу в гімназії.
Учень може бути відсутнім на уроках лише з поважних причин та відома батьків. У разі відсутності учня до 3 днів батьки мають надати письмову заяву щодо причин пропусків навчальних занять. У випадку відсутності на уроках протягом 3 і більше днів учень має надати медичну довідку, що посвідчує його стан здоров'я та має відомості щодо навантаження на уроках фізичної культури.
У разі відсутності учня на заняттях впродовж 10 днів поспіль без поважних або з невідомих причин, адміністрація гімназії надає дані учня відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей для провадження діяльності відповідно до законодавства України. Факт запізнення або передчасного уходу із уроків учня також має заздалегідь супроводжуватись заявою батьків. Відпускати учнів із уроків з поважних причин дозволяється класному керівнику, черговому адміністратору, заступнику директора або директору гімназії.
Пунктуальність є однією із запорук успішного навчання.
Навчальний процес у гімназії розпочинається о 8:30, тому кожен учень має приходити до школи заздалегідь, щоб встигнути впорядкувати свої справи та бути повністю готовим до початку уроків. Запізнення до гімназії з поважних причин має бути аргументоване заявою батьків або довідкою медичного закладу.
Учні гімназії мають бути одягнуті в чистий та охайний одяг за сезоном із дотриманням ділового стилю - світлий однотонний верх, темний низ.
Верхній одяг слід залишати у гардеробі або у персональній шафці в класній кімнаті.
Спортивний одяг та взуття використовуються учнями лише на уроках фізичної культури.
Учні заходять до класної кімнати з дозволу вчителя до початку уроку, щоб мати змогу підготувати усе необхідне приладдя заздалегідь. На парті не повинно бути зайвих речей, які відволікатимуть або заважатимуть під час уроку. Мобільні телефони та гаджети, якщо їх використання не передбачене освітнім процесом, повинні бути заховані та вимкнуті або налаштовані на «беззвучний режим».
Урок розпочинається із дзвоником за розкладом.
Протягом уроку учні уважно працюють, не заважаючи іншим. Якщо в учнів виникають питання або вони хочуть відповісти на запитання учителя - вони підіймають руку, очікуючи на дозвіл.
Під час виконання індивідуальних завдань учні працюють самостійно, використовуючи лише дозволені джерела інформації.
Під час виконання групових завдань учні спілкуються між собою пошепки, не заважаючи учасникам інших груп.
Для ефективності процесу навчання учні мають протягом уроку перебувати в класі, не залишаючи його без нагальної потреби та без дозволу вчителя.
Під час перерв учні мають бути обачними та обережними.
Під час переміщення між кабінетами учням слід спокійно рухатися коридорами та сходами, тримаючись правої сторони, не заважаючи іншим. При зустрічі з дорослими учням слід вітатись. Бігати на перервах та грати в ігри, що можуть привезти до травматизму чи псування шкільного й особистого майна, не дозволяється.
Під час перерви, за потребою, учні мають скористатись туалетною кімнатою, щоб не витрачати час на це під час уроків. Відвідуючи туалет, не слід затримуватись там без потреби, адже це - не найкраще місце для спілкування з товаришами.
Уроки фізичної культури у гімназії проходять у спортзалах та на спортивних майданчиках. До уроків фізичної культури допускаються лише учні, які пройшли медичний огляд.
Перед початком уроку фізичної культури учням слід перевдягтися у спортивну форму та спортивне взуття за сезоном та залишити всі зайві речі у роздягальні.
Заходити до спортзалу або на спортивний майданчик слід спокійно строєм із дозволу вчителя.
Під час уроку фізичної культури учні виконують вправи з дозволу та під контролем учителя, дотримуючись дистанції та правил техніки безпеки, щоб не заважати та не травмувати інших.
Спортивне обладнання й інвентар під час уроків фізичної культури дозволяється використовувати лише з дозволу та під контролем учителя, а після використання -його слід прибрати.
Відвідувати їдальню учням дозволяється лише на перервах або у відведений за графіком час.
У приміщенні їдальні учням слід знаходитись без верхнього одягу, рухатись спокійно, виявляти повагу до інших.
Учні мають дотримуватися черги в обслуговуванні до шкільного буфету, виявляти увагу й обережність під час отримання перших страв та гарячих напоїв.
Під час перебування у їдальні слід також дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог - мити руки, користуватися серветками.
Під час прийому їжі слід бути обережними, не відволікатися на розмови.
Після вживання їжі учні мають прибрати за собою посуд, поставити на місце стілець та подякувати працівникам їдальні.
Бібліотека гімназії містить усю необхідну літературу для успішного навчального процесу. Підручники та книги, які учні беруть у бібліотеці, є власністю гімназії, тому їх слід повертати вчасно.
Працюючи у бібліотеці, слід поводитись спокійно та говорити тихо, не заважаючи іншим. Під час перебування у бібліотеці гаджети повинні бути вимкнуті або налаштовані на «беззвучний режим».
З книгами, які учні взяли у бібліотеці, слід поводитись охайно, уникаючи поміток, креслень та замальовок на їх сторінках.
Книги слід повертати до бібліотеки вчасно та в гарному стані. За втрату книг із бібліотечного фонду або їх непоправного пошкодження учнями відповідальність несуть їх батьки і мають повернути до бібліотеки такий самий примірник.
Актова зала - місце зустрічі батьків, учнів та викладачів гімназії під час різнопланових заходів навчально-виховного спрямування, а також концертів та нагороджень.
До приміщення актової зали учням слід заходити організовано з дозволу вчителя та займати конкретно відведені місця.
Під час відвідування актової зали учням слід поводити себе тихо та спокійно, намагатися не коментувати дійство, що відбувається на сцені, стримувати прояви бурхливих емоцій та уникати ситуацій, що могли б заважати іншим.
Під час заходів у актовій залі учням слід вимкнути або налаштувати на «беззвучний режим» мобільні телефони та гаджети й заховати їх. Фото- та відеозйомка може відбуватися лише з дозволу.
Виходити під час заходів з актової зали можна лише за нагальної потреби та з дозволу вчителя, дотримуючись правил етикету.
Після завершення заходу, що відбувався в актовій залі, учням з дозволу вчителя слід організовано покинути приміщення.
Шкільне подвір'я - місце, де учні можуть проводити час перед або після уроків. Перебуваючи на шкільному подвір'ї, учням слід дотримуватися порядку, уникати ігор, що можуть травмувати інших. Не слід ходити газонами, рвати квіти та ламати дерева, що ростуть на шкільному подвір'ї. У разі потреби сміття учні мають викидати у смітник, тим самим проявляючи повагу до навколишнього середовища та інших.
Екскурсії є невід'ємною частиною навчально-виховного процесу гімназії і сприяють усебічному розвитку учнів.
Під час руху до місця проведення екскурсії учням слід поводитись організовано, виконувати вказівки вчителя та дотримуватись правил з техніки безпеки, поведінки у громадському транспорті та правил дорожнього руху.
Під час екскурсій учням слід дотримуватись вказівок екскурсовода та вчителя керівника групи, уважно слухати, дотримуватись тиші, щоб не заважати та не відволікати інших.
Під час екскурсій учням слід вимкнути або налаштувати на «беззвучний режим» мобільні телефони та гаджети й заховати їх. Фото- та відеозйомка може відбуватися лише з дозволу. Споживати їжу під час екскурсій дозволено лише у спеціально відведених для цього місцях та в певний час, не залишаючи після себе сміття.
Сучасний світ важко уявити без мобільних телефонів та гаджетів. Учні гімназії можуть приносити їх до школи, несучи повну відповідальність за їх зберігання. Під час уроків гаджетами та мобільними телефонами дозволяється користуватися лише в навчальних цілях та з дозволу вчителя. В усіх інших випадках їх слід вимкнути або налаштувати на «беззвучний режим» та заховати ще до початку уроку. Використовувати гаджети та мобільні телефони під час заходів у актовій залі або екскурсій для фото- або відеозйомки учні мають лише з дозволу.
Всі необхідні дзвінки учні можуть здійснювати або приймати під час перерв, в до- та післяурочний час. У разі крайньої потреби для зв'язку з батьками використовувати мобільні телефони слід з дозволу та в присутності вчителя, класного керівника або чергового адміністратора гімназії.
Навчальний простір в гімназії має бути безпечним та комфортним для всіх. Саме тому учням до гімназії та на її територію не дозволяється приносити небезпечні речі, що можуть загрожувати чи зашкодити іншим: вироби піротехніки, вогненебезпечні предмети, сірники, запальнички, зброю, колючо-ріжучі предмети, спортивні знаряддя, токсичні та хімічні речовини, в тому числі аерозольні балони з фарбою, парфумами, дезодорантом тощо. Куріння, вживання алкоголю, наркотиків і токсичних речовин, азартні ігри суворо заборонені.
Не дозволяється приносити до гімназії цінні речі та приводити тварин.
Учні гімназії несуть повну відповідальність за збереження власних речей, шкільного майна та бережно ставляться до особистих речей інших. У разі пошкодження майна школи або спричинення збитків чужому майну матеріальну відповідальність несуть батьки учнів.
Якщо учні гімназії втратили особисті речі, їм слід звернутися до класного керівника, чергового адміністратора або працівника служби безпеки та повідомити про втрату, можливо, загублену річ вже хтось знайшов та передав на зберігання. Речі, що знайшли самі учні, втрачені чи загублені, на їхню думку, іншими, слід негайно здати черговому адміністратору гімназії або працівнику служби безпеки.
Учні гімназії несуть повну відповідальність за свої дії, вчинки, поведінку та ставлення до інших.
У разі порушення шкільних правил та правил безпеки, поведінки, що загрожує або негативно впливає на інших (булінг, кібербулінг, прояви дискримінації, використання ненормативної лексики, застосування фізичної сили тощо), опору педагогам, використання заборонених предметів та речовин, куріння, вживання алкоголю, наркотиків та токсичних речовин на території гімназії, пошкодження чи привласнення чужого або шкільного майна, вандалізму, вимагання можливі наслідки в залежності від типу порушення. До наслідків належать:
- Усне зауваження
- Письмове зауваження
- Листування з батьками учня
- Спілкування з батьками учня по телефону
- Індивідуальна бесіда учня з класним керівником
- Персональна зустріч із батьками учня
- Негайна персональна зустріч із батьками учня
- Конфіскація заборонених речей, в тому числі мобільних телефонів та гаджетів, що використовувались без дозволу, до моменту бесіди або персональної зустрічі з батьками учня
- Зустріч із заступником директора з виховної роботи та батьками учня
- Зустріч із директором гімназії та батьками учня
- Відшкодування збитків шкільного майна батьками учня
- Постановка учня на внутрішньошкільний облік
- Передача справи учня на розгляд відповідних органів влади.